Htimotor Htimotor Motoros srkny Kezdlap Merevszrny UL Forgszrny UL Mrepls Videk Galria

Version francaise Versiunea n romneste

Hátimotor

Szoboszló Kupa

Célraszálló Magyar Nyílt és Nemzeti Bajnokság

A július 19–20-i hétvégén Hajdúszoboszlón is versengés folyt, itt a siklóernyõsök mérték össze célra szálló tudásukat. A nyílt bajnokságban szerb pilóta, Marinkovic Pavle végzett az elsõ helyen, õt követte Urbányi Anikó, majd a harmadik helyezett, szintén szerb Petrovic Djordje. Az összesítésben negyedik, illetve ötödik helyen futott (repült) be a célba Kiss István és Szabó Péter, akik így a Nemzeti Bajnokság legjobbjai lettek. Az elsõ helyezett István Dudek ReAction, a második, Péter pedig Dudek Nemo ernyõvel repült. A nõi nemzeti versenyt természetesen Anikó nyerte, nyomában Tóth Zsuzsival és Kerekes Nórával.

István barátunk egyébként már a helyszínre is a levegõben érkezett, Dunakeszirõl tandem motoros ernyõvel repült át lányával, Pankával. A 170 kilométert mintegy 4 óra alatt tették meg, útközben csak egy leesett gyertyapipa miatt kellett beiktatniuk egy leszállást, üzemanyagot a levegõben való utántöltést tervezve póttartályban vittek magukkal.
A szó szerint centikre menõ verseny nagyon jó hangulatban zajlott, a 42 induló legjobbjai pedig az augusztusban Szerbiában megrendezésre kerülõ Európa-bajnokságon folytathatják a még kiélezettebb küzdelmet.